Ľudia 2021. 06. 18.

Chlapček z južného Slovenska búra internety so svojím mini Iron Man oblekom

Niektoré deti dostanú na svoje tretie narodeniny knižku, lego alebo autíčko, avšak máloktorý chlapec sa môže popýšiť vlastným oblekom superhrdinu. Malý Dominik dostal od svojho uja kompletný oblek Iron Mana, ktorý mu bol vyrobený na mieru. Podľa všetkého hovoríme o najmenšom obleku superhrdinu, ktorý bol vyrobený 3D tlačiarňou.

Malý Dominik, ktorý nedávno dovŕšil svoj tretí rôčik je obrovským fanúšikom superhrdinov. Túto jeho lásku sa rozhodol podporiť jeho ujo Tibor neobyčajným spôsobom a to tým, že mu vyrobil oblek obľúbeného hrdinu všetkých čias: Iron Mana.

„Na obleku sme pracovali každý večer počas takmer troch týždňov,“  hovorí Tibor Huszár, ktorý má na konte aj vlastný oblek tohto hrdinu, v rozmeroch dospelého človeka. Oblek je vyrobený jedinečnou technikou, pomocou 3D tlačiarne. „Malý oblek meria asi jeden meter,“ dodáva Tibor.

Napriek tomu, že sa s oblekom nedá lietať, tak pôsobí ako skutočný. Tibor ho namaľoval rovnako ako pôvodný a dokonca do neho namontoval aj svetelné a zvukové prvky. U malého Dominika to bola obrovská radosť. Veď nahliadnite sami do naše exkluzívnej galérie.

Tibor bol zároveň jeden z prvých ľudí v Európe, ktorý sa počas minulého roka odhodlal na výrobu tohto obleku v ľudskej veľkosti a my sme boli pri tom! Tu vám pripájame naše jedinečné video priamo z jeho dielne.

Tibor s výrobou oblekov stále nekončí. Aktuálne pracuje na obleku Pepper Pottsovej, ktorý si oblečie jeho priateľka.