Šport 2023. 10. 20.

Majstrovstvá Európy v capoeire bude hosťovať mesto Komárno!

To, že v Komárne to žije brazílskym športom capoeira, nie je žiadnou novinkou. Vášnivými capoeiristami sa stali nie len deti ale aj dospelí a Komárno môžeme nazvať aj Mekkou capoeiry na Slovensku. Preto je celkom prirodzené, že mesto bude zastrešovať najväčšiu udalosť vo svete tohto športu a to Majstrovstvá Európy v capoeire.

Tréner capoeiry a zároveň organizátor podujatia Tomáš „Latino“ Vu Thanh považuje túto udalosť za veľmi významnú, nakoľko sa komárňanská skupina Vemcamara Capoeira môže prezentovať pre tými najlepšími v celej Európe! „Usporiadať takéto veľkolepé podujatie je pre mňa obrovská česť. Hlavným dôvodom, okrem iných, tejto mojej iniciatívy je, že o našej skupine Vemcamara Capoeira sa vo svete čoraz viac rozpráva. A to nielen ako o skvelých športovcoch ale aj o Capoeiristoch, ktorí neskutočným spôsobom rozvíjajú toto umenie vo všetkých smeroch,“ hovorí Latinho s hrdosťou.

Dobrou správou je tiež, že veľkolepé finále súťaže bude aj pre širokú verejnosť! Podporiť domácich i hostí môžete prísť 26. novembra v mestskej športovej hale v Komárne o 11:00. Vstupné je dobrovoľné.V hľadisku nebudú chýbať ani známe tvare z mediálneho sveta športu a zo showbiznisu,“ dodáva Latino na záver.

IMG 1137 1024x682 1 946x630 1 Majstrovstvá Európy v capoeire bude hosťovať mesto Komárno!