Mesto Nové Zámky 2024. 06. 28.

Nové Zámky sa zotavujú z tragickej dopravnej nehody. Dobročinná organizácia vyhlásila zbierku pre obete

Vo štvrtok popoludní prišlo v Nových Zámkoch k zrážke k autobusu z vlakom, pri ktorej bolo hlásených viacero zranených. Nehodu neprežilo sedem cestujúcich.

Odstraňovanie následkov nehody

Tragická dopravná nehoda vlaku a autobusu cestujúcich, ku ktorej došlo vo štvrtok 27. júna na zabezpečenom priecestí medzi Novými Zámkami smerom na Dvory nad Žitavou, je momentálne v štádiu vyšetrovania. V danom úseku už v piatok bola čiastočne obnovená doprava, no iba na jednej traťovej koľaji. Na druhej koľaji stále pokračuje vyšetrovanie príčin zrážky.

V doobedných hodinách na mieste pracovali zamestnanci havarijnej služby, ktorí odstraňovali následky nehody. Z trávnatého porastu a kríkov odnášali zlomené časti autobusu. Ten sa po náraze rozpolil na dve polovice. Jedna skončila zakliesnená pod vlakom, druhú našli vedľa koľajiska. Poškodené sú aj závory a svetelná signalizácia.

Dobročinná zbierka pre obete

Dobročinná organizácia Donio založila zbierku pre obete už niekoľko hodín po tragickej nehode. Zakladateľka zbierky uviedla, že darované peniaze budú rozdelené na rovnaké čiastky pre pozostalé rodiny a ťažko zranených. Financie zo zbierky budú ďalej použité na rozlúčku pre pozostalých a liečbu zranených.

Donio zároveň uviedlo, že takéto tragické udalosti navždy poznačia všetkých zúčastnených a tiež ich rodiny. Rodičia, súrodenci i priatelia sa budú musieť vyrovnávať zo stratou svojich najmilovanejších. Pri hromadných tragických udalostiach, ako je táto, je dôležité čo najskôr vytvoriť priestor na to, aby ľudia mohli prejaviť svoju solidaritu a súcit- a aby tí na druhej strane cítili, že na to nie sú sami.

Už dvadsaťštyri hodín po založení zbierky bolo získaných viac než 18 000 eur od takmer 880 darcov.

Do dobročinnej zbierky prispelo 1158 ľudí s dobrým srdcom. Tesne pred ukončením zbierky sa vyzbieralo až 24 420 eur. (akt., 13.07.,19:08)

Zdroj: donio.sk, tvnoviny.sk