Mesto Nové Zámky 2024. 06. 27.

Novozámčania sa spamätávajú z ničivého dažďa. Mnohí prišli o svoje tabuľky s evidenčnými číslami

Novozámčania sa vo štvrtok (27.06.) zobudili do ťažkého rána. Včera vo večerných hodinách mesto a okolie postihol ničivý dážď s búrkami.

Na sídliskách popadali stromy

Už od ranných hodín sa novozámockými sídliskami ozývala motorová píla. Zamestnanci firmy Novovital upratovali zničené stromy a spadnuté konáre. Zároveň po meste premával aj zvýšený počet policajných a hasičských vozidiel.

Stratené tabuľky s evidenčnými číslami

Prívalové dažde zatopili niekoľko ulíc a sídlisk v Nových Zámkoch. Najmä majitelia áut, ktorí bývajú na Gogoľovej a Vansovej ulici prišli o tabuľky s evidenčnými číslami. Zaplavené bolo aj sídlisko Nábrežná neďaleko Headers. Nábrežná ulica bola smerom na Vajanského vytopená kvôli zlyhanej kanalizácii. Ulica bola v podvečerných a večerných hodinách včerajšieho dňa nepriechodná.

Už včera večer sa vo facebookovej skupine Nové Zámky začalo objavovať množstvo príspevkov, v ktorých obyvatelia mesta informovali, že stratili tabuľky s evidenčným číslom. O niekoľko minút do skupiny prispievali prví nálezcovia.

tabulky5doclanku Novozámčania sa spamätávajú z ničivého dažďa. Mnohí prišli o svoje tabuľky s evidenčnými číslami
Nálezcovia poukladali stratené EČV tabuľky. Člen skupiny uviedol ,že sa nachádzajú na Letomostí. Zdroj: FB skupina Nové Zámky