Mesto 2022. 12. 09.

Od 11. decembra začnú platiť nové cestovné poriadky a na linkách ARRIVA v Nitrianskom kraji pribudnú spoje

Od 11. decembra začnú na celom Slovensku platiť nové cestovné poriadky verejnej osobnej dopravy. Ide o každoročné zmeny, ktoré nadväzujú na zmeny v grafikone železničnej dopravy. Hlavným cieľom zmien cestovných poriadkov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy je udržať nadväznosť autobusových spojov, skrátiť čas cestovania a reagovať na požiadavky cestujúcich a objednávateľov. V Nitrianskom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločností ARRIVA Nové ZámkyARRIVA NITRA.

Zmeny v cestovných poriadkoch ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové Zámky sa týkajú predovšetkým úpravy prípojov k vlakom a zavedenia nových spojov. V regióne Levice ide o posilnenie liniek 402466 Šahy – Nové Zámky a 402467 Šahy – Levice. V regióne Nitra – Zlaté Moravce – Topoľčany budú nové spoje zavedené na linkách 403 423 Nitra – Šaľa, 403 415 Nitra – Vráble, 407 410 Zlaté Moravce – Nitra a 406 416 Topoľčany – Nemečky. Súčasťou zmien sú aj úpravy jazdných dôb tak, aby zodpovedali aktuálnym podmienkam dopravy.

„Nový vlakový grafikon prinesie významné zmeny, ale v spolupráci s našimi objednávateľmi sme urobili maximum pre to, aby sme aj naďalej udržali nadväznosť spojov a zohľadnili aj ďalšie požiadavky cestujúcich. Vďaka tomu, že autobusy ARRIVA sú vybavené GPS systémom, mohli sme pri príprave zmien využiť reálne údaje z každodennej prevádzky a optimalizovať jazdné časy jednotlivých spojov,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.