Mesto 2023. 09. 21.

Prekliata svadba, mafia a nedobytná pevnosť – spoznajte Komárno s Rebelmi!

To, že Komárno je známe svojou nedobytnou pevnosťou, nie je žiadnou novinkou. Mesto Komárno je však plné tajomstiev a neznámych legiend, ktoré zaujmú nejedného návštevníka! Herci a tanečníci súborov Slovenskí rebeli a Divadla Komora sa rozhodli, že sa o tieto tajomstvá podelia interaktívnym spôsobom – sprevádzaním po meste.

Povedú po meste, ukážu krásy Komárna, vytvoria sprievodný program, prezradia tajomstvá mesta, predstavia južanskú kuchyňu a celodenný výlet ukončia kultúrnym zážitkom v podobe divadelného predstavenia. Interaktívny koncept sprevádzania po meste Komárno je nápadom mladých hercov a už po pár programoch si získa srdcia návštevníkov. „Baví nás baviť vás a budeme to robiť celý jeden deň. Stačí si vybrať, čo chcete zažiť,“ predstavujú svoje heslo.

Turistov sprevádzajú po celý čas jeden alebo dvaja herci – sprievodcovia, pričom zábava a interaktívny prístup je jedinečným konceptom, ktorý Legendy Komárna ponúkajú. „Predstavíme nedobytnú pevnosť, spravíme si piknik v miestom parku, ochutnávku komárňanských dezertov, nasleduje prechádzka centrom mesta Komárno, vyrozprávame si príbeh Európskeho nádvoria a najvýznamnejších rodákov Komárna, dáme si ozajstný komárňanský obed a vláčikom sa prevezieme aj do Komáromu,“ opisuje šéf súboru Jozef Černek.

Vláčik bude mať konečnú zastávku pri Podunajskom múzeu, kde herci vyrozprávajú príbeh Baziliky sv. Ondreja ale aj príbeh Eszter, ktorá prekliala svadobný koč. Krásny a zážitkov plný deň je zakončený predstavením Divadla Komora alebo Slovenských Rebelov.

Interaktívny výlet spojený s rozprávaním príbehov a ochutnávkami miestnych špecialít v najjužnejšom meste Slovenska, v Komárne, je určený nie len pre turistov, ale aj domácich či firmy.

Všetky predstavenia spojené aj s projektom Legendy Komárna:

  • sobota 23.9. DIVADLO KOMORA – ČAJ O PIATEJ
  • nedeľa 24.9. DIVADLO KOMORA – ČAJ O PIATEJ
  • piatok 13.10. DIVADLO KOMORA – ČAJ O PIATEJ
  • sobota 14.10. DIVADLO KOMORA – ČAJ O PIATEJ
  • utorok 24.10. školské predstavenie DIVADLA KOMORA
  • piatok 17.11. SLOVENSKÍ REBELI – HELENKA
  • sobota 18.11. SLOVENSKÍ REBELI – MILENKA
  • sobota 2.12. SLOVENSKÍ REBELI – BOSORKA
  • nedeľa 17.12. VIANOČNÁ KAPUSTNICA

Program legendy Komárna je možné prispôsobiť podľa preferencií. Bežná cena na osobu je cca 30,- € (vrátane obeda). V cene nie je doprava. Pre rôzne skupiny ľudí, ako napríklad Jednota dôchodcov Slovenska, či pre členov Matice slovenskej alebo iné organizované zájazdy, je dostupná zľava.

Viac info: http://divadlokomora.sk/legendy-komarna/ a na telefónnom čísle 0905 405 455 (Jozef Černek)

Rezervácia vstupeniek: 0905 466 107 (Jana Pipíšková)