Región 2024. 04. 17.

Prevádzka vlakov medzi Novými Zámkami a Šuranmi sa zmení

Medzi Novými Zámkami a Šuranmi bude od štvrtka 18. apríla do stredy 24. apríla upravená prevádzka vlakov. Časť vlakov pôjde cez Palárikovo, niektoré budú nahradené autobusmi. Dôvodom je rekonštrukcia železničnej trate a modernizácia priecestí, ktorú uskutočňujú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). V pondelok o tom informoval hovorca ZSSK Dominik Drevický.

„Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od štvrtka 18. apríla od 8.30 h do stredy 24. apríla do 16.50 h upraví prevádzku vlakov na úseku trate Nové Zámky – Šurany. Pre zachovanie plynulej železničnej prepravy odkloní jednu časť vlakov cez Palárikovo a ďalšiu nahradí autobusmi v uvedenom úseku,“ priblížil Drevický.

Do obce Bánov tak budú počas obmedzení namiesto vlakov premávať každú hodinu náhradné autobusy zo Šurian aj Nových Zámkov. Pri osobných vlakoch na linkách Nové Zámky – Trnava a Nové Zámky – Levice bude medzi Šuranmi a Novými Zámkami zavedená náhradná autobusová doprava.

Osobné vlaky linky Nové Zámky – Nitra pôjdu odklonom cez Palárikovo namiesto Bánova. „V staniciach Nové Zámky a Šurany budú k týmto vlakom zabezpečené všetky doterajšie prípoje na smery ako Praha, Budapešť, Komárno, Štúrovo, Bratislava a Zvolen,“ priblížil Drevický.

Nočné rýchliky z Košíc do Nových Zámkov a späť pôjdu odklonom cez Palárikovo namiesto Bánova. Posilové osobné vlaky na trati Nové Zámky – Palárikovo a Nitra – Nové Zámky premávať nebudú.

„Upozorňujeme cestujúcich, aby si pred cestou pozreli konkrétne obmedzenia súvisiace s ich spojením a zabezpečením prestupov,“ doplnil Drevický s tým, že jednotlivé zmeny v jazde vlakov na jednotlivých linkách i dočasný cestovný poriadok vlakov, ktoré výluka ovplyvní, možno nájsť na internetovej stránke ZSSK.

Zdroj: teraz.sk