Mesto Nové Zámky 2022. 06. 30.

Štrandbus spoločnosti ARRIVA odvezie cestujúcich aj tento rok zadarmo

Štrandbus bude aj toto leto voziť obyvateľov a návštevníkov na Termálne kúpalisko ŠTRAND Emila Tatárika v Nových Zámkoch zadarmo. Obľúbená sezónna linka štartuje 1. júla vďaka spolupráci mesta Nové Zámky a spoločností Bytkomfort a ARRIVA Nové Zámky.

Štrandbus začína už svoju sedemnástu sezónu a cestujúcim bude k dispozícii počas celých letných prázdnin. Pravidelní aj noví cestujúci majú možnosť využiť bezplatnú dopravu na kúpalisko a späť štyrikrát za deň. Na základe úspešnej spolupráce s mestom sa táto špeciálna linka stala tradičnou a využívanou súčasťou letnej ponuky rekreácie a oddychu v Nových Zámkoch.

Na linke premáva mestský autobus typu SOR 10.5, ktorý odvezie 30 sediacich a 82 stojacich cestujúcich. Vďaka rampe doň môžu pohodlne nastúpiť aj mamičky s kočíkmi alebo cestujúci na invalidnom vozíku. Autobus má zníženú podlahu, informačné tabule a poskytuje bezplatné pripojenie na internet cez wifi.

„Termálne kúpalisko ŠTRAND Emila Tatárika je pýchou nášho mesta. O to viac nám záleží na tom, aby sme vytvárali stále lepšie podmienky pre jeho využívanie nielen našimi obyvateľmi, ale aj návštevníkmi z celého regiónu. Počas horúcich letných mesiacov je kúpalisko skutočnou oázou oddychu a pomáha lepšie zvládnuť aj čoraz horúcejšie dni. Vďaka Štrandbusu sa nám darí odľahčovať dopravu, posilňovať dlhodobú udržateľnosť prevádzky kúpaliska a v neposlednom rade aj šetriť náklady návštevníkov na pohonné hmoty a parkovanie,“ zdôraznil Otokar Klein, primátor mesta Nové Zámky.

Štrandbus sa za uplynulých šestnásť rokov stal symbolom leta v Nových Zámkoch. Sme radi, že môžeme v tejto tradícii pokračovať aj tento rok a poskytnúť Novozámčanom i turistom pohodlnú a bezpečnú prepravu na populárne termálne kúpalisko. Veľký záujem o túto sezónnu autobusovú linku potvrdzuje, že verejná doprava dokáže pružne reagovať na potreby cestujúcich a ponúkať im služby šité na mieru,“ povedal Silvester Zemes, generálny riaditeľ ARRIVA Nové Zámky.

Trasa Štrandbusu je rovnaká, ako počas uplynulých sezón a na akú si obyvatelia už zvykli: T. G. Masaryka, Millénium ─ Petőfiho, Poliklinika – Gúgska, Pri kríži – S. H. Vajanského č. 27 – S. H. Vajanského č. 49 – Nábrežná, predajňa CBA – Nábrežná č. 93 – Bitúnkova, Pošta – Gogoľova, Sociálna poisťovňa – M. R. Štefánika, Múzeum – Železničná stanica – Termálne kúpalisko Emila Tatárika – Štrand. Cestovný poriadok je k dispozícii na internetovej stránke spoločnosti ARRIVA Nové Zámky, a.s.