Región 2024. 05. 23.

V meste pribudlo nové športovisko. Hotové malo byť už pred rokom a pol

Zónu medzi hrádzou pri rieke Nitra a Čerešňovou ulicou využívajú Novozámčania na oddych a relax. Už dnes sa v nej nachádza okrem tenisového areálu aj veľké detské ihrisko. Pred niekoľkými rokmi pribudli aj pumptracková dráha či ihriská na plážový volejbal a basketbal. Práve medzi nimi a tenisovými kurtami oproti Jelenej ulici, je už vybudované aj ihrisko pre malý futbal. V utorok 21. mája v ranných hodinách robila špecializovaná firma posledné úpravy.

Ihrisko s rozmermi 50×30 metrov, umelým trávnikom, dvomi bránami a pružnou podložkou je obohnané ochrannou sieťou a hliníkovým mantinelom. Mesto uviedlo, že bude vhodné aj na ligové zápasy.

Využívať ho budú novozámocké športové kluby, bude prístupné aj pre verejnosť. Vstupuje sa naň cez bránku. Zatiaľ nie je známe, či bude uzamknutá príp. akým spôsobom sa na ihrisko verejnosť dostane.

Výstavba ihriska je realizovaná z mestského rozpočtu. Výška investície nie je známa. Podľa digitálneho mesta si však mesto už v roku 2022 obstaralo od firmy SPORT NITRA projektovú dokumentáciu v hodnote šesťtisíc eur.

V októbri toho istého roku mesto uzavrelo s tou istou firmou zmluvu o dielo v sume 167- tisíc eur. Súčasťou zmluvy bola aj projektová dokumentácia, dodávka a montáž ihriska vrátane oplotenia a vybavenia spevnenými plochami.

Podľa pôvodnej zmluvy malo byť ihrisko postavené najneskôr do 31. decembra 2022. Mesto však s firmou uzavrelo dohodu, na základe ktorej bol termín posunutý na koniec roka 2024.

V dohode sa uvádza, že dielo nie je možné zrealizovať v zmluvne dohodnutom termíne, keďže financie na to určené boli mestským zastupiteľstvom schválené na rozpočtové obdobie roku 2024.

Ihrisko bude na užívanie dostupné už čoskoro. Mesto predpokladá, že to bude pravdepodobne koncom mája alebo začiatkom júna 2024.

Podľa predbežných informácii bude v blízkosti nového ihriska aj niekoľko parkovacích miest. V opačnom prípade budú autá návštevníkov odstavené na krajnici Čerešňovej ulice. Medzi ihriskom a stromoradím neďaleko cesty je plánovaná výstavba približne desiatich parkovacích miest. Stromy majú zostať zachované.

Zdroj: mynovezamky.sme.sk