Mesto 2020. 07. 23.

Chýba Vám cestovanie do zahraničia? 10 ubytovaní a rezortov na južnom Slovensku, ktoré Vám pripomenú Taliansko či Francúzsko

Tento rok sme sa ocitli v situácii, kedy sa cestovanie do zahraničia stalo otáznym. Ale prečo by sme nemohli ostať vo svojej domovine? Samotné Slovensko predsa ponúka mnoho možností na ubytovanie a inak to nie je ani v južnej časti republiky. Viacero miest dokonca ponúka nielen luxusné ubytovanie, ale aj služby ako reštaurácia či wellness. Vďaka týmto miestam si tak môžete nie len patrične oddýchnuť ale rozhodnúť sa môžete aj pre spoznávanie danej oblasti.

St. Petrus Vini, Svätý Peter

St. Petrus Vini je penziónom, reštauráciou a vinárstvom v jednom. Nachádza sa v dedinke Svätý Peter, neďaleko Komárna. Objekt vďaka svojej polohe na kopci, zvieratkám v ohrade, vínnym pivniciam a exkluzívnemu menu očaruje nejedenému milovníkovi Toskánska. St. Petrus Vini ponúka zážitkovú gastronómiu, možnosť prehliadky vínnej pivnice a degustáciu vín, masáže a posedenie na romantickej terase s výhľadmi na okolitú krajinu.

vini Chýba Vám cestovanie do zahraničia? 10 ubytovaní a rezortov na južnom Slovensku, ktoré Vám pripomenú Taliansko či Francúzsko
Zdroj: Facebook St. Petrus Vini

Amade Château, Vrakúň

Ak sa chcete cítiť ako v časoch pestrého baroku, tak ste v Amade Château na správnom mieste. Zámok bol postavený v romantickom štýle Ľudovíta VI.-teho, a tak pripomína francúzsky romantizmus. Vrakúň bola kedysi sídlom šľachtickej rodiny Amade a v danom období žil aj zasnený básnik barón László Amadé, ktorý bol veľmi známy sukničkár ale napriek tomu veľmi uznávaný šľachtic na Žitnom ostrove. Kaštieľ na jeho poctu ponúka teraz 30 izieb, kulinárske špeciality gurmánskej reštaurácie a omladzujúce masáže Wellness & Spa. Možno práve na chodbách tohto zámku aj vy objavíte svojho zasneného básnika alebo princeznú.

Château Béla, Belá

Château Béla sa nachádza v malebnej dedinke Belá na južnom Slovensku, neďaleko hraníc s Maďarskom. Hotel bol v roku 2018 vyhlásený za najromantickejší hotel v Európe, takže v prípade jeho návštevy sa môžete tešiť na unikát nielen v rámci Slovenska, ale aj v zahraničí. Dejinami nadýchaný kaštieľ predstavuje spojenie histórie a moderného využitia. V kaštieli sa môžete cítiť ako skutoční baróni a barónky. Zobudiť sa môžete napríklad v jednej z barokových izieb, následne si dáte luxusné raňajky, prejdete sa v anglickom parku v okolí kaštieľa, strávite poobedie vo wellnesse a večer zaklincujete gurmánskou večerou v sprievode vína z najušľachtilejších druhov Rieslingu alebo Cabernet Sauvignonu. Už cítite ten nádych luxusného francúzskeho dvora?

bela Chýba Vám cestovanie do zahraničia? 10 ubytovaní a rezortov na južnom Slovensku, ktoré Vám pripomenú Taliansko či Francúzsko
Zdroj: Facebook Hotel Château Béla

Penzión Heléné, Veľký Meder

Ak hľadáte ubytovanie s nádychom francúzskeho baroku a zároveň si chcete užiť aj relax v termálnych kúpeľoch, tak vo Veľkom Mederi ste na správnom mieste. Počas dňa si môžete užiť liečivé účinky termálnej vody v Thermal Corvinus a počas večera si môžete dopriať oddych v luxusných izbách penziónu s reštauráciou a vinotékou.

helene Chýba Vám cestovanie do zahraničia? 10 ubytovaní a rezortov na južnom Slovensku, ktoré Vám pripomenú Taliansko či Francúzsko
Zdroj: booking.com

Štúdiá a apartmány Smaragd, Štúrovo

Island na Slovensku? V Štúrove také nájdete. A nie hocikde, ale v areáli Thermal Resortu Vadaš, kde nájdete program na celý víkend. Rezort ponúka počas leta celkovo 8 bazénov a 6 tobogánov. Areál ponúka mnoho možností na využitie, tak sa nemusíte báť ani nudy. Deti sa môžu zabaviť v zábavnom parku, kým vy chytáte ryby ako v niektorej zo severských krajín. (Nielen) v zime sa tiež môžete spoľahnúť aj na služby wellness centra, ktoré ponúka jedinečný výhľad na ostrihomskú baziliku v susednom Maďarsku.

apartmany smaragd Chýba Vám cestovanie do zahraničia? 10 ubytovaní a rezortov na južnom Slovensku, ktoré Vám pripomenú Taliansko či Francúzsko
Zdroj: vadasthermal.sk

Rímske kúpele, Podhájska

Chcete si skúsiť ako to vyzeralo v kúpeľoch Rimanov? Kúpele v Podhájskej sa chytili tejto myšlienky a priniesli luxusný koncept. Bazény sa nesú v duchu rímskych kúpeľov. Ponoriť sa tak môžete do liečivej vody podobnej tej z Mŕtveho mora. V rámci ubytovania sa môžete rozhodnúť pre hociktorý hotel alebo penzión v okolí, Podhájska ponúka nekonečno možností.

podh Chýba Vám cestovanie do zahraničia? 10 ubytovaní a rezortov na južnom Slovensku, ktoré Vám pripomenú Taliansko či Francúzsko
Zdroj: slovago.sk

Wellness hotel Patince****, Patince

Hotel ponúka okrem ubytovania v rustikálnom štýle aj wellness v podobe bazénového a saunového sveta. Korunou rezortu je saunový svet, ktorý ponúka celkovo päť saún. Hotel je vďaka pestrým pobytovým ponukám a programom vhodný aj pre páry alebo rodiny s deťmi. Blízky Dunaj ponúka aj možnosť na vyhliadkové plavby, na základe čoho budete mať pocit, že sa plavíte na jachte po mori pri pobreží Chorvátska.

pat Chýba Vám cestovanie do zahraničia? 10 ubytovaní a rezortov na južnom Slovensku, ktoré Vám pripomenú Taliansko či Francúzsko
Zdroj: wellnesspatince.sk

X-bionic sphere, Šamorín

Komplex X-bionic sphere ponúka nielen moderný a nadčasový vzhľad, ale aj jedinečné služby. Samotný hotel je vybavený luxusnou technológiou, čo dotvára celkovú modernú tvár komplexu. Na svoje si tu prídu najmä športovci, nakoľko komplex ponúka nekonečno športových možností ako napríklad jazdectvo, plávanie, gymnastika, golf, cyklistika a motoristické športy, ale aj priestor na oddych vo vodnom svete alebo vo wellness centre. Ak chcete okúsiť budúcnosť, tak sa nachádza práve na tomto mieste.

https://www.instagram.com/p/CCFt_yNnlfs/

Hotel Lev, Levice

Hotel Lev prináša vďaka svojej viac 100-ročnej tradícii skĺbenie architektúry, tradície a kultúry slovenského národa s francúzskym barokom. Ponúka ubytovanie v novozrekonštruovaných priestoroch a svojou architektúrou patrí k najvýznamnejším a najstarším hotelom v Leviciach. Rozprestiera sa priamo v centre mesta, neďaleko od Námestia hrdinov a pešej zóny. Ubytovanie je dostupné v jednolôžkových a dvojlôžkových izbách a dvoch luxusných apartmánoch. Súčasťou hotela je reštaurácia, kaviareň s terasou, spoločenská sála a welness. Počas pobytu v tomto hoteli sa tak môžete cítiť ako v modernom Francúzsku.

https://www.instagram.com/p/B3xN_mkBk__/

Penzión Sedliacky dom, Štúrovo

Namiesto luxusu si chcete vyskúšať to, ako bývali vaši starí či prastarí rodičia? Ich staré domy sú už určite zmodernizované ale vy môžete zažiť to, ako sa im bývalo. Malé drevené postele, kuchynky a piecky na drevo sú samozrejmosťou v tomto penzióne a pre autentickosť stredovekej kuchyne jednoznačne nemôžete vynechať návštevu široko-ďaleko známej sedliackej reštaurácie v Štúrove. Vďaka dobovým jedlám, kostýmom a jazyku je návšteva reštaurácie zážitkom na celý život.

sed Chýba Vám cestovanie do zahraničia? 10 ubytovaní a rezortov na južnom Slovensku, ktoré Vám pripomenú Taliansko či Francúzsko
Zdroj: megaubytovanie.sk

Návšteva južného Slovenska teda naozaj môže vyzerať ako v zahraničí. Takýto výlet sa môže skĺbiť aj s wellness pobytom alebo turistikou či objavovaním mesta. Možností je neúrekom a cestovanie po Slovensku, spoznávanie vlastnej kultúry nikdy nie je na škodu.