Mesto 2022. 01. 20.

Na južnom Slovensku vyčíňal hladný zlodej. Kradol najmä mäso

Obyvatelia obce Chotín mali od polovice decembra 2021 dočinenie s nevítaným návštevníkom. Polícia v Komárne objasnila v prvej polovici januára 2022 až sedem prípadov porušovania domovej slobody v spomínanej obci.

Prvý prípad sa stal ešte v novembri minulého roku. Neznámy páchateľ preliezol oplotenie rodinného domu, cez dvor prešiel k neuzamknutej komore a odcudzil z nej 2 páry klobás.

“19.12.2021 sme zaznamenali v tejto obci druhý prípad porušovania domovej slobody. Neznámy páchateľ vošiel cez neuzamknutú bránu na dvor rodinného domu, kde len neoprávnene zotrval,” opisuje polícia na svojej Facebookovej stránke kuriózny prípad. Ďalej v príspevku uvádzajú, že dva dni pred Vianocami rovnaký páchateľ vnikol na pozemok rodinného domu tak, že preliezol plot a z chlieva ukradol kačicu.

z2 Na južnom Slovensku vyčíňal hladný zlodej. Kradol najmä mäso

“27.12.2021 nám bol oznámený štvrtý prípad porušovania domovej slobody. Podozrivý neoprávnene vošiel cez neuzamknuté dvere do bytového domu a do spoločných pivničných priestorov. Tu našiel v kotolni zväzok kľúčov, ktorými si otvoril pivničnú miestnosť odkiaľ odcudzil z mrazničky 8 kg bravčového mäsa.

z4 Na južnom Slovensku vyčíňal hladný zlodej. Kradol najmä mäso

V novom roku sa dotyčný rozhodol vyčíňať aj naďalej. 11. januára zavítal na pozemok jedného domu, kde sa mu nepodarilo dostať ani do domu, ani do garáže a neskôr sa presunul na dvor iného domu, kde z neuzamknutého auta a peňaženky v ňom odcudzil 40€.

z3 Na južnom Slovensku vyčíňal hladný zlodej. Kradol najmä mäso

Komárňanskí kriminalisti zadržali podozrivého 49-ročného muža z Veľkého Harčáša, ktorý bol následne obvinený z prečinov porušovania domovej slobody.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj