Mesto 2023. 04. 28.

V uliciach Hurbanova sa štyria muži pokúšali olúpiť chodcov z auta

Osádka Škody Felicie sa v Hurbanove pokúšala olúpiť štyroch náhodných chodcov. Všetky incidenty sa stali v priebehu jednej hodiny. Policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru v Hurbanove v spolupráci s Mestskou políciou Hurbanovo podozrivé osoby stotožnili a v krátkom čase sa im podarilo obviniť štyroch mužov vo veku od 15 do 19 rokov z trestného činu lúpeže, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

V prvom prípade oslovila osádka Felicie po chodníku kráčajúceho 33-ročného muža, od ktorého pýtala 20 centov. Keď im muž nechcel dať peniaze, vystúpili z auta štyria chlapi a jeden z nich hodil palicu po poškodenom. Ten sa rozbehol smerom na Železničnú ulicu, kde ho podozriví ďalej prenasledovali autom a ďalej hádzali po ňom palice. Poškodený vytiahol slzotvorný sprej a pohrozil privolaním polície.

Približne o 20 minút neskôr tie isté osoby na Škode Felicia oslovili dvoch mladíkov so psom. Tentoraz pýtali zápalky. Dvaja mladíci na chodníku sa rozhodli ich požiadavku ignorovať a pokúsili sa z miesta odísť. Muži v aute ich však prenasledovali po meste. Vystúpili z auta a pýtali od mladíkov mobil alebo peniaze. Tí však pokračovali v ceste a následne sa schovali na cintoríne.

Ďalším poškodeným bol 36-ročný muž kráčajúci po Podzáhradnej ulici. Osádka Škody od neho pýtala peniaze, čo muž odmietol. Strhla sa bitka o ruksak poškodeného, pri ktorej mu z vrecka nohavíc zobrali mobilný telefón a z miesta ušli.

Kriminalisti z Komárna už dlhodobejšie chvália vynikajúce pokrytie Hurbanova mestskými kamerami, vďaka ktorým sa im darí rýchlejšie odhaliť páchateľov protiprávneho konania, skonštatovala polícia.