Mesto 2022. 01. 25.

Neďaleko Nových Zámkov skončilo auto v priekope. Vodič nafúkal takmer 3 promile

Novozámockí dopravní policajti boli privolaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste I/75 pri Palárikove. 47-ročný vodič vozidla Škoda Fabia pravdepodobne nezvládol vedenie vozidla, prešiel do protismeru, narazil do priekopy a následne ho po náraze otočilo o 90 stupňov.

Policajti vodiča podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Nafúkal 1,30 mg/l, čo je v prepočte takmer 3 promile. V aute s ním sedela aj spolujazdkyňa, ktorá sa, tak ako vodič, našťastie nezranila.

Okolnosti tejto dopravnej nehody budú predmetom vyšetrovania v rámci trestného stíhania začatého pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ píšu na stránke Polícia SR – Nitriansky kraj.

Polícia v nitrianskom kraji vykonáva vo zvýšenej miere osobitné kontroly, ktoré sú zamerané na hlavné príčiny vzniku dopravných nehôd, akými sú zákaz požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok najmä vodičmi motorových vozidiel pred alebo počas jazdy, dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vozidiel a tiež kontroly dodržiavania povinností chodcov a cyklistov.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj