Mesto 2020. 07. 20.

Južné Slovensko ako domov termálnych kúpalísk

Bez vody nie je leto a nakoľko južné Slovensko disponuje veľkým množstvom termálnej vody, tak si naozaj  je z čoho vyberať. Či už sa chystáte k vode vo dvojici, alebo s deťmi určite si vyberiete zo širokej ponuky kúpalísk, ktoré sa v tejto oblasti nachádzajú. Tak sa ponorte do niektorej z vôd na juhu, ktorú poznali už aj starí Rimania.

Thermal Corvinus Veľký Meder

Vo Veľkom Mederi, v meste medzi Komárnom a Dunajskou Stredou, to žije Matejom Korvínom. Dôkazom je aj termálne kúpalisko, ktoré nesie jeho meno. Mesto je naozaj známe svojím kúpaliskom na celom Slovensku, aj v zahraničí. Okolie kúpaliska ponúka nekonečno možností na ubytovanie, takže všetci návštevníci si tu prídu na svoje. Kúpalisko ponúka celkovo 7 vnútorných a 6 vonkajších bazénov, pričom návštevníci sa môžu tešiť až na tri nové vonkajšie bazény: skokanský bazén, bazén s vlnobitím a bazén s unášajúcim prúdom. Na svoje si tu prídu aj milovníci adrenalínu, nakoľko sa v areáli nachádzajú aj tobogány, alebo rodiny s deťmi, ktoré sa môžu zahrať na niektorej z preliezačiek.

https://www.instagram.com/p/B0dYckVopzY/

Thermalpark Dunajská Streda

Thermalpark v Dunajskej Strede ponúka vo svojom areáli komplexné služby. Rozhodnúť sa môžete pre ubytovanie v hoteli, penzióne alebo v kempingu. Bazénový svet ponúka množstvo na výber. V bazénoch je využívaná termálna voda s vysokou koncentráciou minerálnych látok z vrtu vyvierajúceho z hĺbky 1.600 metrov, jej teplota dosahuje až 57 °C. V areáli sa na nachádza 6 krytých bazénov a 4 vnútorné. Okrem toho sa tu dajú využiť služby ako napríklad masáž, procedúry alebo sauna. Thermalpark tak ponúka miesto, kde sa môžete vybrať za oddychovým víkendom alebo akčným pobytom.  

https://www.instagram.com/p/BnUNvD8DE_f/

Thermal Resort Vadaš

Vo Vadaš Thermal Resort s celkovou rozlohou 30 hektárov nájdete celkom 12 zážitkových bazénov, z toho 8 vonkajších a 6 celoročne otvorených. Resort okrem bazénov ponúka zábavu aj v toboganovom parku, na multifunkčnom športovom ihrisku, na kolotočoch, v lanovom parku a na celoročne otvorenom rybárskom jazere. O vaše pohodlie sa postarajú miestne reštaurácie a ubytovanie v podobe hotela, apartmánov alebo kempingu.

https://www.instagram.com/p/B0TD1mqDK9T/

Termálne kúpalisko Patince

Termálne kúpalisko v Patinciach, ktoré je vďaka svojej osviežujúcej vode obľúbené v regióne, ponúka pre návštevníkov 6 bazénov a 3 rôzne tobogány. Najjužnejšie položené kúpalisko na Slovensku ponúka okrem obľúbených tobogánov a bazénov aj náučný chodník. Priestory kúpaliska vďaka náučnému chodníku, ktorý sa skladá z troch jazierok, tak dokonale odrážajú aj miestnu spätosť s prírodou.

https://www.instagram.com/p/CCAmfV7jDuI/

Termálne kúpalisko Podhájska

Počas letnej turistickej sezóny je návštevníkom termálneho kúpaliska k dispozícii areál o rozlohe 12 ha. Nachádza sa v ňom 10 bazénov s geotermálnou i úžitkovou vodou s teplotami 18 °C až 40 °C, 4 tobogany, prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou, športoviská, ponuka suvenírov v predajných stánkoch, vonkajšie skrinky na odkladanie vecí s kapacitou 180 skriniek, skrinky na odkladanie cenností a ponuka gastronomických služieb formou bufetov, reštaurácií, kaviarní a cukrární. V areáli je počas celého roka dostupné aj welness centrum.

https://www.instagram.com/p/B-KJGxOHuCf/

Thermál Nesvady

Geotermálna voda v Nesvadoch vyviera z hĺbky 1 504 metrov a dosahuje teplotu 62°C. Kúpalisko ponúka 5 bazénov, pričom nedávno kúpalisko vo svojom areáli postavilo aj zážitkový bazén, spojený s pirátskou loďou. V areáli sa okrem toho môžete tešiť aj na animačný program, ktorý zabaví nielen dospelých ale aj deti. V areáli je možné využiť aj služby reštaurácie, ubytovania a masáže.

https://www.instagram.com/p/CB-0KXejV7B/

Termálne kúpalisko Komárno

Priaznivé účinky komárňanskej termálnej vody sú už dobre známe, čo potvrdili aj nedávne merania. V lete roku 2019 odborník z Piešťan vyhodnotil zloženie vody komárňanského kúpaliska z balneologického hľadiska. Kúpalisko má celkovo k dispozícii 7 bazénov, z toho niektoré sú aj kryté. Komplex ponúka aj možnosť saunovania.

https://www.instagram.com/p/Bkh5QbBn2MK/

Geotermálna voda veľmi priaznivo pôsobí na ľudský organizmus a pravidelnou návštevou termálnej vody je možné dosiahnuť výraznú relaxáciu svalstva, zmiernenie svalového napätia v dôsledku zvýšenej športovej záťaže a intenzívnej fyzickej námahy a v neposlednom rade odbúranie stresu spôsobeného moderným životným štýlom. Doporučená doba pobytu v bazéne s geotermálnou vodou je maximálne 20 minút. Na výber je naozaj mnoho kúpalísk, ktoré stoja za návštevu a vy si môžete vybrať, pre ktoré z nich sa rozhodnete.